Co powinniśmy wiedzieć o operacji nosa?

Po operacji plastycznej nosa należy się powstrzymać od dotykania oraz od wysiłku fizycznego przynajmniej przez pierwszy tydzień po zabiegu. Noszenie okularów jest również niewskazane przez pierwsze trzy tygodnie po zabiegu. Wizyty w fitness klubie, saunie, czy też basenie należy dla bezpieczeństwa uzgodnić z lekarzem drpabianczyk.pl/zabiegi/operacje-nosa wie czego ci trzeba. Operacje nosa zmienia wizerunek całej twarzy. Na początku możemy być zaskoczeni efektem. Pamiętajmy, że ostateczny kształt nosa bywa widoczny dopiero po 6 miesiącach, gdy proces gojenia całkowicie zakończy się. Każdy dzień po operacji przynosić będzie satysfakcję z zabiegu.

Jaka klinika spełni moje wymagania?

  • Po operacji należy nałożyć na niego opatrunek usztywniający i stabilizujący.
  • 1987_podl_883(22)
    Operacje nosa zmienia wizerunek całej twarzy.

    Zazwyczaj stosuje się tamponadę przewodów nosowych, której głównym celem jest zapobieganie krwotokowi z nosa.

  • Niekiedy stosuje się także gipsową szynę stabilizującą nos. Tego typu opatrunek – w zależności od typu operacji – zakłada się na 5-10 dni.
  • Po rynoplastyce przez kilka tygodni może utrzymywać się obrzęk i zasinienie. W celu przyśpieszenia procesu regeneracji, po operacji plastycznej nosa można wykonywać zimne okłady, a także stosować leki przeciwbólowe i przeciwzapalne.
  • Ponadto po zabiegu należy unikać kąpieli słonecznych, korzystania z sauny oraz nurkowania.

Operacje nosa może być zbawienna, gdy jest on naszym największym kompleksem. Warto zainteresować się jakie koszty ma operacje nosa w twojej okolicy.