Dla kogo osocze bogatopłytkowe jest wykluczone?

 

Jak każdy zabieg, również ten wykonywany z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego nie zawsze jest wskazany. Specjaliści link z Kalisza odradzają wykonanie zabiegu w kilku przypadkach kiedy osocze bogatopłytkowe może być niebezpieczne. Wśród głównych przeciwwskazań stosowania zabiegu z użyciem sposobu jakim jest osocze bogatopłytkowe, Kalisz wymienia:

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego w Kaliszu przynosi świetne rezultaty dla każdego.1332122199(51)
Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego w Kaliszu przynosi świetne rezultaty.
  • choroby krwi,
  • aktywne choroby nowotworowe,
  • problemy związane z zażywaniem antybiotyków, ale również okres infekcji przebyty niewiele wcześniej przez planowanym zabiegiem,
  • ciąża i karmienie piersią,
  • stosownie leczenia antykoagulantami.

 

 

Wszystkie te elementy sprawiają, że zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego w Kaliszu czy też innym miejscu może być niebezpieczny, nie przynieść rezultatów, bądź nieść poważne skutki uboczne. Zabieg wykonuje się rozpoczynając od pobrania niewielkiej ilości krwi, która poddana wirowaniu pozwala pozyskać osocze bogatopłytkowe. Kalisz tak pozyskane osocze następnie wprowadza do skóry pacjenta poprzez metodę mezoterapii, nakłuwając problematyczne punkty ciała małymi igiełkami, które wprowadzają materiał pod skórę. Efekty zdumiewają i są wyjątkowo trwałe.