Jak drogi potrafi być prywatny stomatolog?

 

Chodzie prywatnie do stomatologa to nawyk wielu osób. Niektórzy nie wyobrażają sobie iść do dentysty w ramach NFZ. Jednak to ile kosztuje wizyta np. w www.dentalpark-krakow.pl , jak mówią specjaliści zależy między innymi od tego gdzie działa stomatolog. Kraków np. może być droższy od małych miejscowości. Z drugiej strony w większych miastach takich jak Kraków jest duży wybór dentystów i przy odrobinie wysiłku włożonego w poszukiwania można znaleźć taniego dentystę. Chociaż często wiąże się to z koniecznością podróży na obrzeża Krakowa.

 

Dziewczynka podczas wizyty u stomatologa w Krakowie - myje zęby.1112997(1)
Dziewczynka podczas wizyty u stomatologa w Krakowie.

 

Ponadto na to ile kosztuje wizyta u dentysty wpływają zabiegi, które on wykona. Czym innym jest wyrwanie ósemki, czym innym wypełnienie zęba, a czym innym zwykły przegląd. Tutaj cenniki stomatologów mają całkowicie różne podejście do tematu. Opisują te same czynności w trochę inny sposób.

 

1112997(3)

 

Przez to porównując oferty kilku dentystów w Krakowie, albo Warszawie (lub dowolnym mieście gdzie jest spory wybór ofert) można być mocno zdezorientowanym.
Na koniec rada ode mnie: widząc cennik jaki posiada stomatolog zawsze najlepiej zakładać najdroższe wydatki jeżeli ceny są w widełkach. Po pierwsze one zwykle są wybierane, po drugie unika się niemiłego zaskoczenia związanego z większymi wydatkami.