Leczenie wad zgryzu u dzieci i młodzieży – najlepszy ortodonta. Kraków poleca swoje gabinety

 

Wady gryzu to bardzo poważny problem. – Aż siedemdziesiąt trzy procent naszych dzieci nie ma prawidłowego zgryzu – alarmują ortodonci z gabinetu KPS Kraków . Jak podkreślają, wszystko można skorygować, o ile odpowiednio wcześnie rodzice pójdą z dzieckiem do lekarza o specjalności ortodonta. Kraków ma takich lekarzy dużo i sa oni znakomicie wykwalifikowani, więc warto korzystać z ich usług, by szybko reagować i korygować wady zgryzu o dziecka.

 

Dlaczego ortodonta jest ważny? Warto wiedzieć, że nieprawidłowy zgryz nie jest tylko problemem natury estetycznej, choć to też może być bardzo istotne dla dziecka, a szczególnie dla dorastającego nastolatka. Wady zgryzu skutkują szeregiem problemów ze zdrowiem. Malo kto wie, że bóle głowy czy problemy z żołądkiem mogą brać swój początek właśnie w wadach zgryzu i wystarczy interwencja ortodonty, by problem zniknął jak ręką odjął.

 

 

Jak wygląda leczenie ortodontyczne? Na początku ortodonta robi prześwietlenie jamy ustnej, by ustalić na czym dokładnie polega problem, wykonuje też odcisk szczęki w plastycznym materiale – na bazie tego modelu przygotowywany jest aparat ortodontyczny. Ortodonta może zalecić aparat ruchomy lub stały. Aparat ruchomy działa łagodniej, więc stosuje się go przy mniejszych wadach, a także, gdy szybko interweniujemy i wady zgryzu jeszcze się nie utrwaliły. Zawsze trzeba postępować tak, jak zaleci ortodonta. Kraków ma specjalistów, którym można zaufać.