Operacje nosa – wskazania do zabiegu.

 

Jeżeli decydujesz się na operację nosa, trzeba przede wszystkim skonsultować sprawę z wybranym lekarzem – więcej . Wskazania do zabiega mogą być różne. Mogą być przyczyny medyczne, takie jak zniekształcenie nosa z powodu urazów i upośledzeniu funkcji oddechowej, co często powoduje niedotlenienie mózgu i kolejne powikłania takie, jak zawroty głowy na przykład.

 

 

Operacje nosa są przeprowadzane również w przypadku wad wrodzonych.

Operacje nosa są przeprowadzane również w przypadku wad wrodzonych, jeżeli występują trudności z oddychaniem, lub pacjent chcę zmienić swój nos ze względów estetycznych. Jednak w 21 wieku najczęściej operacje nosa odbywają się z przyczyn estetycznych, gdy panie chcą podążać za ciągle zmieniającymi się kanonami piękna. Decyzja o operacji nosa musi być w pełni świadoma i przemyślana oraz skonsultowana ze specjalistą. Lekarz na pierwszej wizycie zawsze nie tylko bada pacjenta, ale również przedstawia mu szczegóły operacji, możliwe powikłania oraz opisuje oczekiwane efekty. Nie zawsze chirurg jest wszechmogący i może zadowolić najbardziej wybredne pacjentki. W około 10-15% przypadków jest potrzebna kolejna operacja nosa. Powoduje to kolejne koszty i wydłuża czas oczekiwania na efekty końcowe.

 

 

Po operacji nosa gips pozostaje około tygodnia, po czym jest zdejmowany. Oprócz konsultacji lekarskiej przed operacją trzeba zrobić badania, które zleci lekarz. Ponieważ zabieg odbywa się przy znieczuleniu ogólnym i stan zdrowia pacjenta musi być dobry. Dodatkowo wszystkie infekcje w organizmie muszą być wyleczone. Nawet katar, który wyklucza możliwość przeprowadzeniu zabiegu. Po operacji również trzeba się oszczędzać i unikać przeziębienia.