Osocze bogatopłytkowe

 

Metoda nazywana jest również “wampirzym liftingiem”, gdyż polega na pobraniu krwi od pacjenta, odwirowaniu jej po to, żeby odseparować płytki krwi i przeprowadzić terapię. Zabieg polega na przeprowadzeniu serii nakłuć, które pozwalają osoczu na bezpośrednie dotarcie do skóry właściwej. Dzięki temu pobudzane są mechanizmy regeneracyjne skóry.

 

 

Osocze bogatopłytkowe uzyskuje się poprzez odwirowanie pobranej wcześniej krwi pacjenta umieszczonej w specjalnych probówkach. Oddzielone w ten sposób osocze bogatopłytkowe jest preparatem zawierającym aktywne trombocyty, które uwalniają czynniki wzrostu. Co za tym idzie przyspiesza procesy regeneracyjne skóry. Ten naturalny preparat przyspiesza gojenie się zarówno tkanek miękkich, jak i kości, ponadto ogranicza ryzyko pojawienia się niebezpiecznych infekcji, zmniejsza opuchliznę i znacznie skraca okres rekonwalescencji. Dziś jego drogocenne właściwości wykorzystywane są w medycynie estetycznej, ponieważ pozwalają poprawić stan skóry i włosów, o czym możemy przekonać się na stronie kliniki – https://www.venus-beauty.com.pl. Dzięki temu zabiegowi w skuteczny sposób można poprawić kondycję swoich włosów oraz zapobiec ich nadmiernemu wypadaniu.

 

 

Mezoterapia

 

Mezoterapię przeprowadza się bez podania znieczulenia, i nie ma tutaj ryzyka wystąpienia reakcji immunologicznej, gdyż podawane jest osocze od tej samej osoby. Efektami można cieszyć się już po przeprowadzeniu jednej sesji. Szczególnie dobre efekty ma mezoterapia przeprowadzona na osobach, które mają:

 

 • suchą
 • odwodnioną i zwiotczałą skórę
 • oraz drobne zmarszczki

 

 

 

W efekcie skóra sprawia wrażenie bardzo odświeżonej i ujędrnionej, a zmarszczki są wygładzone. Wstrzykiwanie pod skórę, pobudzi ją do życia i zmobilizuje do działania. Obudzi lekko już uśpione fibroblasty, które zaczną znów prężnie pracować i wytwarzać nowy kolagen, aktywuje procesy tworzenia się nowych naczyń krwionośnych oraz stymuluje komórki macierzyste. Ostrzyknięta skóra szybciej się regeneruje i goi. Polepszające mikrokrążenie sprawia natomiast, że jest:

 

 • odpowiednio natleniona i odżywiona,
 • poprawia się jej gęstość,
 • spłycają się zmarszczki,
 • i wyrównuje kolor

 

 

 

Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym poprawia owal twarzy, ujędrnia i wygładza skórę nadając jej zdrowy, młodzieńczy wygląd. Tę zależność między stosowaniem osocza a starzeniem się skóry dokładnie opisuje między innymi ten artykuł – https://pbn.nauka.gov.pl/sedno-webapp/works/310838. Warto tutaj zaznaczyć, że terapia osoczem bogatopłytkowym nie może być stosowana u wszystkich. Przeciwwskazaniem jest:

 

 1. ciąża,
 2. okres karmienia piersią,
 3. choroby autoimmunologiczne,
 4. nowotwory,
 5. choroby krwi,
 6. zaburzenia krzepnięcia
 7. oraz aktywne infekcje w obrębie skóry.